Kolimine, sisseelamine ja edasised plaanid

Tundub et meil on saanud juba traditsiooniks kolida septembris. Eelmisel aastal samal ajal pakkisime ja jändasime ning kolisime Rootsi. Sel aastal jällegi pakkisime asju, aga kolisime lihtsalt 60km eemale.

Pühapäeval, 3.09 oli siis see kõige vaevarikkam osa. 😀 Pakkisime asju, viisime uude kohta ja kõige lõpus koristasime oma vana elupaiga korralikult puhtaks. Siia jõudsime me õhtul pimedas, auto tuugalt täis topitud meie viimast träna. Olime surmväsinud ja näljased, seega hakkasin kohe kokkama. Südaöösel sai söök valmis ja nii meie esimene õhtu siin majas möödus, istudes köögilaua ääres ja süües ahjukartulit ja kana. Minul oli tol õhtul kuidagi väga raske olla. Nii tühi ja kõle oli olla, et lausa nutt tuli kurku. Istusin ja mõtlesin tol hetkel et thats it, pakin oma seitse asja ja kolin Iirimaale tagasi. 😀 Ma isegi ei saanud aru miks sellised mõtted, aga nii ma tundsin.

Esimesed päevad olid loomulikult tegevust täis, sest terve hunnik vajas lahti pakkimist ja ära paigutamist. Kahjuks ei teinud ma pilti sellest milline me elutuba välja nägi. Üks suur kottide ja kastide armee oli kamina ääres reas. No OK, kaste oli vaid paar sellist keskmist aga siiski liiga palju manti. Ja ma ei saa aru kuskohast see kraam meil tuleb, sest pole midagi ostnudki.

Maja on suur ja üsna palju on siin majaomanike pudi-padi, et pidin juurdlema tükk aega mida ma kuhu eest ära panen. Mulle ei meeldi näppida võõraste inimeste vara, seega tegin endale minimaalselt ruumi ja edasi saab näha mis me teeme. Eks natuke häiriv ole et elad teiste inimeste asjade keskel, aga samas loodetavasti mitte väga kaua. Sellest räägin ma õige pea.

Tänaseks olen ma teinud korda köögi, panin kõik oma käe järgi. Viisin riided üles magamistuppa, panin kappi. Ja siis tegelesin sellise nipet näpet asjadega. Nüüd on asjad oma koha leidnud ja tunne on juba täitsa kodune.

Loomulikult pean ma rääkima meie kolmandast pereliikmest Miuksast ka. Esimesel ööl võttis kassi-issi B ta meiega magamistuppa. Tõi lausa liivakasti ja toidukausi ka. 😀 See oli üsna vale samm ja külma südamega mina juba ennem ütlesin et ei võta teda kuskile magamistuppa, olgu öösel kus iganes olla tahab ja hakaku harjuma oma uue elukohaga. 😀 Terve öö Miuksa trampis mööda tuba, kiskus iga paari minuti tagant kappide uksi lahti ja lihtsalt mauras ringi. Mul oli tunne et ma saan kohe infarkti, sest olin põrguväsinud ja veidi kurb ja siis see pagana kass lihtsalt jauras haha. Ma ei mäleta täpselt, aga ma vist avasin ukse või äkki isegi viskasin ta toast välja, fakt oli see et magada ma ei saanud tol ööl mitte üldse. Kassikesel oli ka ju kõik uus ja väike stress kindlasti oli ka, saigi kokku paras kompott. Nüüdseks on Miuks totaalselt ära harjunud ja käib ringi nagu kunn. Jätkuvalt kisub uksi lahti, vähemalt üritab. 😀

See maja siin on tegelikult mõeldud turistide jaoks mis tähendab siis seda et hooajal peab maja vaba olema. Meie jaoks tähendab siis seda, et kevadel peaks hakkama otsima uut kohta. Arutasime ja jõudsime selgusele, et hakkame ringi vaatama juba nüüd. Meile pole vaja nii palju ruumi ja tegelikult kolides väiksemasse kohta, no näiteks kahe magamistoaga korterisse, me säästaksime 500EURi mis on minu jaoks suur raha. Kui me leiame enda jaoks sobiva korteri siis me lahkume ilma pikemalt mõtlemata. Ka omanikule sobib see variant, seega kõik peaks rahul olema. Nii et pole meil siia kolimine ühtigi viimane kolimine, looda sa. 😀 Ma tegelikult loodan, et leiame nö õige elupaiga ruttu, sest siis oleks tükiks ajaks rahu majas ja ma ei taha enam kuulda sõna  KOLIMINE. 😀

Siiski ei tähenda see seda et me siit nii pea välja kolime, sest kortereid pole jalaga segada eksole. Elame-oleme rahulikult meie uues kodus ja ei mõtle end hulluks, sest aega ju on.

Sisse kolides majaomanik ütles et keldris pidavat paaaalju paaaalju hiiri olema! Appikene, seda ma küll poleks tahtnud kuulda, halllooo! Keldrisse minnes nägingi kohe nurga taga hiirelõksu. Ma tõesti kardan igasugu närilisi ja putukaid nagu on seda hiired, rotid, ämblikud…Ja ämblikke kes sisse tahavad trügida niiii kangesti ka leidub. Paras proovilepanek. 😀 Siiani pole ma hiiri kohanud aga sügis-talv alles tulekul…jube jube. Väldin alla keldrisse minekut lausa täiega, mis siis et seal on pesumasin aga ma ikkagi väldin haha. Kahjuks siiski vähemalt korra nädalas ma pean sinna ronima, seega jah, ei pääse ma mitte kuskile.

Elame kohe metsa kõrval ja tänu sellele leidub ka õues palju igasugu loomi. Siiani olen kohanud jänkut kes alati ühes ja samas kohas välja hüppab ja siis jookseb autol ees, sest ega ei mõista kõrvale hüpata. Veel olen ma kohanud peaaegu et maja akna all rebast kes tundus et tahtiski terrassile ronida või nii, aga siis ta nägi mind aknal kõõlumas ja kadus minema. Paar päeva tagasi kaks õhtut järjest oli meie õuel põder, kes arvatavasti rüüstas õunapuid. Eile ma enm ei viitsinud luurata kas jälle on, aga üleeile ja päev enne seda oli ta platsis ja lausa samal kellajaal. 😀 Ma olen ise maakas, aga sellegipoolest ma eelistan, et metsloomad jäävad metsa ja ei roni meie õue peale sest mind hirmutab kui põder vahib mulle aknast sisse! 😀

Et jah, selline see eluke meil on. Ehk on mul väike lootus isegi tööle saada, aga täpselt veel midagi ei tea. Ilusat sügist ja nautige päikest!

 

 

 

 

 

Advertisements

3 thoughts on “Kolimine, sisseelamine ja edasised plaanid

  1. Oi olete ikka nii tublid, et sedasi pikalt sisse elada Rootsi! Võtab kindlasti palju energiat ja tahtejõudu aga ma usun et kui lõpuks jalad korralikult all, siis ikka tasus ära kogu see vaev end!

    P.S. Sain Eestis olles kokku Sigridiga, kellega kunagi vist päris head sõbrannad olite. 😀

    1. Energiat võtab tõesti kogu see värk siin, aga loodan ka et tasub ära see vaev.

      Ooo äge , kusjuures ma mõtlesin ise ka et kuna te samal ajal Eestis, et äkki trehvate ja nagu näha siis trehvasitegi 😀 Ma pole temaga ammu suhelnud aga tundub et ta on happy ja Eestimaale ta vist küll tagasi ei tule..

Leave a reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s