Hej hej!

Alustatud 8.augustil.

Annan endast veidi elumärku, muidu vajub see blogi päris varajasse talveunne ära 😀 Kui muidu elu on üsna tavaline, B käib nüüd peale firma suvepuhkust taas tööl ja mina olen kodukana, siis uudisteta ma siiski pole.

Ma vist? olen maininud, et see maja kus me kõik elame, läheb müüki.( Ok, lugesin takkajärgi et ma siiski pole kirjutanud sellest. Ühesõnaga B. sõber kelle juures me elame, tuli mõttele see maja maha müüa sest pind on liiga suur ja eks kulud on samuti suured kui maja on suur. Meie nagunii ei plaani siia alatiseks jääda, et ehk oligi sellist tõuget kõigile vaja. Peavalu jagub siiski nii sellele sõbrale kui ka meile, sest keegi meist pole veel uut kindlat elukohta välja skoorinud. :D)

Nüüdseks on maja juba maha müüdud ja mõne nädala pärast peab kõik tühjaks saama. Aeg tagus jalaga takka ja ka meie asusime otsima uut elukohta. B. on töökaaslane läbi kelle ta sai teada, et oleks üks pind kuhu saaksime kolida. Laupäeval läksime siis seda kaema. Kui alguses tundus jutu järgi et pind on üsna OK suurusega siis sinna jõudes nägime et tegelikult siiski väiksem kui arvasime. Sisse me minna ei saanud, sest endine üüriline polnud veel kõiki asju minema viinud. Ehk et me siis vaatasime läbi akende. Ruumid paiknevad nii, et on üks tuba, vasakule kätt kohe toa kõrvale jääb vannituba ja toast otse kohe köök. OK, ütlen ausalt et mul vajus huul veidi mossi ja tagasi Arvika poole sõites olime mõlemad B-ga vait. 😀 Siiski meie plaan on selline, et esialgu kolime sinna aga paneme end natuke suurema korteri järjekorda, sest miks mitte kui oleme võimelised maksma rohkem ja see tähendab siis seda et omada natukene suuremat elamist. Oleks seal olnud veel üks tuba või siis kas või köök/elutuba ja väike magamistuba, oleks ma rahul olnud.

Praegu ootame et korter saaks täiesti tühjaks, et siis hakata kolima oma asju sisse. Õnneks ei ole meil ülearu tavaari, et asi peaks minema üsna libedalt. No ma loodan nii 😀

Siinkohal jäi postitus pooleli ja jätkan täna, 19.augustil. 

Nii me siis ootasime et see eelmine elanik viiks asjad ära ja meie saaks sisse kolida, kui tuli uudis korteri omanikult. Uudis oli siis selline, et tema arust jääb see korter meile väikseks ja tal oleks pakkuda maja, mida ta tavaliselt üürib turistidele. Kõike seda juttu vahendas meile B. töökaaslane kes siis suhtles selle omanikuga. Mõned päevad hiljem saime rohkem infot mis meid natuke mõtlema pani taas, sest maja on meie kahe jaoks hiiglama suur, ca 180 ruutmeetrit :D. Veel mõned päevad hiljem saime teada et hetkel elavad seal sees ühed sakslased, kes pidavat kolima välja septembriks. Siiski, milleski kindel olla ei saa, seega me ei tea kus me oleme alates 4.septembrist :D. Võib-olla kuuse all? Loomulikult kui majja kolimise võimalus kindel on, siis seda me ka teeme, küll hiljem on aega leida väiksem koht. Praegu on tähtis saada mingigi koht kuhu minna. Üsna hirmutav sest aega on jäänud täpselt kaks nädalat. Mul muidugi stressitase laes, cant help it :D. Sellest korterist mida me vaatamas käisime ei tea me midagi. Mul kahtlane tunne et see juba antud kellelegi ära, sest nagu ta ise ütles, siis veel pidi olema tahtjaid. Ilmselgelt eelistab omanik sinna korterisse saada vaid ühte inimest mitte kahte.

Ze püüab meid igati aidata ja ma olen talle ääretult tänulik, sest tegelikult pole see tema mure üldse, ikka meie mure :D. Ju Portugalis ongi tähtsal kohal üksteise abistamine, sest just sealt on ta pärit.

Igatahes, aeg pressib sajaga takka ja ühest küljest ma tahaks juba ära kolida, sest siis on see tehtud. Teisest küljest natuke hirmutav, et uus koht ja Töcksfors on pigem nagu, ee, küla? Seal pole pea mitte midagi 😀 samas ongi uus kogemus, eksole. Ja lahe kogemus oleks muidugi proovida elu majas, mis asub järve ääres. Olen ju eluaeg elanud korteris, seega oleks põnev katsetada midagi teistsugust.

Närvid on korralikult püsti, aga see hullus saab läbi, ühel või teisel moel!

Ilma et sellest elukoha teemast vähe oleks, siis nüüd ootame vastust kas B saab personnummeri või on neile ikka vähe sellest uuest lepingust mis talle anti töölt. Rootsi praeb meid korralikult, te ei kujuta ette. 😀

Update: 10 min tagasi ütles B,  et tüüp kes ostis selle maja pakkus F-le miskit korterit elamiseks sest ta teadis et F on otsingutel, aga F oli juba jõudnud endale midagi muud vaadata. Seega KUI JUHUL ta ise sinna ei koli, mõtles ta et räägib tüübile meist. See korter asuks üsna Arvika lähedal, suuruselt täiesti paras ja pidavat olema renoveeritud. Asukohta vaadates tundus olevat täitsa looduslikus kohas ja mis peamine- ei mingit suurt liiklust. Oleks tore küll, sest siin elame me väga tiheda liiklusega tänava kõrval, seega rahu ja vaikus kuluks ära. Nagu ikka, ega miski pole kindel. Ütlesin B-le et tead, mul ei ole enam vahet kuhu me kolime, on vaid üks tingimus ja see on selline, et me ei koli enam teistega kokku. Muu suhtes on mul pohlad, peaasi et ei koli puu alla või ei pea elama autos. Eks saab näha. Üks mis kindel on see, et JUBA järgmisel pühapäeval peab maja vaba olema. 😀

Advertisements

Leave a reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s