Aastavahetusest ja muust

Ongi käes aasta 2017! Lõpuks on 2016 minevik haha. Ma ei oska teiste eest rääkida aga mina hingan kergemalt, et enam ei ole aasta numbriga 2 0 1 6. Kindlasti suuremalt jaolt juba seetõttu et viimased kuud olid nii stressirohked ja täis pimedust, kõledust ja rahutust.

Meie aastavahetus läks päris hästi. Päeval meisterdasime snäkke, mina tegin singirulle, F tegi tikuvõileibu ja joogiks oli viin khmm :D. Kuna ma ei ole eriline viinasõber siis tegin võimalikult apelsinimahlase koksi. Istusime üleval korrusel, kogu maja rahvas st siis mina, B, A ja F. A. tüdruksõber sõitis ära Poola detsembri keskpaigas, tagasi saabus ta nüüd, paar päeva tagasi. Snäkitasime ja vaatasime Poola aastavahetusprogrammi ning vahepeal mingeid videosid et aega parajaks teha. Enne kella 12 kobisime välja pauke vaatama, F ja A jokutasid toas ning kui välja tulid oli F suuremasse pitsi teinud viina-coca segu, mis minu arust oli põhimõtteliselt puhas viin. Vaatasime fireworki ja soovisime üksteisele head uut aastat. Kui enne väljaminekut olin ma täiesti ok siis peale seda pitsi lõi mul jook natuke rohkem pähe, seega mingiaeg ma kerisin tuttu. B tuli ka üsna ruttu mulle järgi.

Järgmine hommik algas väga väga suure peavalu ja pohmelliga. Kuidas küll? 😀 Kirusin end et selle pagana pitsi tühjaks kummutasin, aga teha polnud enam midagi. Terve päeva vedelesin voodis ning võitlesin iivelduse vastu. Väga armas eksole. Alles õhtuks sain enam vähem jalgele ja mingi isu oli ka lõpuks tulnud, läksin üles poistega filmi vaatama. Olin nagu (räsitud) printsess, F tõi mulle tekikese ümber ja B jooksis niisama iga minu soovi täitma haha. Pohmell kestis järgmise päevani. Selge märk et alkohol ja mina ei käi kokku.

Siinkohal selgitaks veelkord et kes on kes. Mõnele on ehk jätkuvalt segane et kes on A ja kes on F jne. Me elame F ehk Fabiani majas. A ehk Adrian on tema vend. M ehk Magda on Adriani tüdruksõber. No ja B on minu elukaaslane Bartosz. Kasutan nimetähti no nii igaks juhuks :D.

 

Mõned päevad tagasi saime lõpuks löögile offices nimega Arbetsförmedlingen kus me koos käisime viimati novembris. B käis detsembris enne jõule uurimas, et kaugel asi on, aga tookord naine kes meiega tegeles ütles et numbreid veel polevat ning ta pole jõudnud oma e-maili vaadata. Ok. Pühad kestsid üsna pikalt ja office oli ka jaanuaris mitu päeva suletud. Rootslastel oli vahepeal mingi suurem püha.

Läksime siis sel esmaspäeval, sest aeg peksab jalaga takka. Mul hakkas juba taaskord lootusetus tekkima, mis siis et vahepeal oli täitsa ok olemine :D. Saime jutule ühe mehega, kes läks uurima kas Malin on kuskil saadaval. Ei olnud, seega tegeles meiega see mees. Korra läks ta veel uurima meie paberite asja, tulles tagasi ütles ta B le et talle ei ole midagi, kui ma seda kuulsin oli mul selline tunne et krt minge te kõik kuupeale, kaua võib :D. Siiski-siiski, ta ütles et number on tulnud ühele teisele nimele, minule!!! Appi ma ei suutnud seda uskuda! Ma sain oma töö otsimiseks vajaliku numbri! Kaks pagana kuud läks aega. Mul langes osa koormast õlgadelt maha ma ütlen. Rääkisin siis selle asjapulgaga, küsis mult erinevaid küsimusi ja pani mulle kohtumise kirja, kus siis räägitakse mis võimalused mul on kursuste ja töö osas. See number mis ma sain on hea, sest enam ei ole ma mittekeegi siinses süsteemis. Jeppii! Ja muide too mees oli pooleldi eestlane haha, ema oli tal pärit Saaremaalt. Ma küll ei usu et ta eesti keelt just räägib aga no tore ikkagi.

Asi mis mind ajas väheke vihale oli see et paberi pealt ma nägin millal see number oli tulnud. Juba dets alguses oli number olemas. Ja mina ootasin ja ootasin. See tähendab seda et kui B käis uurimas enne jõule, siis oli tegelikult minu number olemas, aga see naine lihtsalt ei andnud märku meile. Tänks ma ütlen. Sõbranna pakkus et ehk oli juba mõtetega jõulupuhkusel, mis võib olla täiesti tõsi. No oma tööd võiks sellegipoolest teha eksole, on siis jõulud tulekul või ei :D. Ehk olen ebaõiglane aga kas pole ebaõiglane seda paberikest kus mu number vaid enda teada hoida?

Nüüd ei ole muud kui oodata. Ja veelkord oodata. Kohtumine toimub kahe nädala pärast. Uhh tahaks nii teada mis sealt tulema hakkab :D. Kuna nädalad järjest möödusid ja polnud sealt Arbetsist ei kippu ega kõppu, siis asusin otsima peresid kes vajavad lapsehoidjat või koduabilist vms. Loomulikult siin minu kandis oli 0 soovijat, et siis kõik pered kellega ma vähegi suhtlesin asusid Arvikast ca 300km kaugusel. Ma küll addisin minu jaoks sobivaid peresid aga võtsin asja rahulikult ega lubanud kellelegi mitte midagi sest enne vaja selgeks saada mis teema on töö saamisega siin Arvikas. Mind ajab natuke masendusse mõte et kui peakski nii juhtuma et lähen siit 300km kaugusele, sest ma ei tulnud ju Rootsi selleks et olla eemal oma elukaaslasest ja arvata on et iga nädalavahetus ei hakka sõitma sellist pikka maad maha :D. Nii et pöidlad pihku et kõik laabuks ilma et pean kolima kaugele kaugele.

Ma ei tea, ehk on mu jutt liiga vinguv. A la kas ei saa siis eemal oldud oma kallimast või muu selline haha :D. Samas, ma olen 4 kuud olnud suuremas stressis, tegelikult rohkem kui neli kuud, juba enne siiakolimist hakkas see jama pihta, et ma arvan et ma väärin natukenegi midagi positiivset oma ellu :).

Anyway, olge tublid ja ärge külmetage! Eestis pidavat mingi raske viirus ringi liikuma, ka minu ema on tõbine juba teist nädalat :(.

Advertisements

2 thoughts on “Aastavahetusest ja muust

  1. Oi kui toredad uudised! See niisama passimine võib ikka hulluks ajada küll, ma siin juba praegu mõtlen üle, et mis saab ja millal.

Leave a reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s