Sünnipäev, jõulud ja neli kuud Rootsis

Ooops, pole kolm nädalat ühte sõnapoega ka siia kirjutanud. See-eest aga loen suure huviga teiste kirjutisi. Leidsin tegelikult palju selliseid blogisid mida peavad vähe vanemad naised ja esimesed postitused on tehtud umbes aastal 2005, nii et jah. Ühesõnaga see hoidis mind tegevuses :D.

Detsembrikuusse mahtus ju mitu sündmust, üks nimega aastavahetus on veel ju tulekul. Kõigest siis järgemööda.

Sünnipäev. Neljapäeval (22.12) oli mul terve päev kohutav peavalu mis tahtis lausa mõistuse ära võtta. Küll olin ühtepidi ja siis teistpidi, ei mõjunud. Magama läksingi valutava peaga. Reedel ärkasin ja pea ikka valutas :D. Eelnevalt olime plaaninud minna Charlottensbergi, et lihtsalt saada majast välja ja osta nipet-näpet jõuludeks. Hommikul olin ma aga nii torssis ja ärritunud et esimene mõte oli et ei lähe ma kuskile, poen parem tagasi teki alla ja jäängi nii terveks päevaks. Natuke aega mõtlemist, võtsin siiski tableti sisse, käisin pesus ja olemine oli parem. Plaanis oli et sööme ka lõunat aga kohapeal olles selgus et ajasime linnad omavahel sassi, sesmõttes et see meie hea söögikoht oli ju Karlstadis :D. Kõndisime ringi et ehk tundub mõni koht OK aga no ükski ei kutsunud sööma või ei näinud nii isuäratav välja. Tegime siis ühe pikema poetiiru ja tulime koju tagasi. Mina läksin riideid vahetama ja B läks wrappe vorpima. Maitses ülihea! Õhtuks ostsime ka pudeli rummi, sest noh juubel ikkagi :D.

Ahjaa, neljapäeva ööl vastu reedet andis B siis kingi ka üle. Selleks oli kaal mis mõõtis su keha rasvaprotsenti ja midagi oli veel mida see asjandus mõõtis :D. Esimese hooga sain shoki kui nägin ees number 56, mismõttes ma nii palju kaalun :D. Taipasime et kaal on ju vaiba peal, panime põrandale ja hops näitas 6 kilo vähem, jumal tänatud! Rasvaprotsent jms oli kõik perfect nagu juhendilt lugesime. Ütlesin B-le et sa ole parem õnnelik et sul nii täiuslik naine on ahahahhaa! See oli nali muidugi :D. Kuigi nohh, ma sain 30 aga näen välja oma 10a noorem nii et ta olgu parem rahul või muidu..!! 😀 Kaalu suhtes, ärge saage valesti aru. Lihtsalt minu keha on seda tüüpi et kui võtan rohkem juurde siis kogu see pekk läheb mul a la näkku, pepusse ja reitesse ja mulle tõesti ei meeldi mu keha kui jalad on all nagu pakud või põsed on nagu hamstril. Käsi südamel, ma pole elus dieeti pidanud või end trenniga piitsutanud. Siiani on kaal püsinud stabiilne ja OK kui ma söön normaalselt mitte nagu siis kui ma söön a la kaks taldrikut kartuliputru ja pärast ägisen et paha olla ja kaal ka suureneb. Esimene kord Iirimaal olles ma kaalusin ca 55, see on siiani mu elu suurim kaalunumber ja seda oli reaalselt näha. Ema kohe kiitis et näed põsed sul ümaramad ja pole enam kitsenägu :D. Tal oli hea meel aga mul ei olnud. Sellest 55st oleks väga kergesti saanud 65, seega mingihetk läks kaal tagasi 50 peale. Hetkel kaalun suts  vähem aga ma panen stressi süüks. Ok liiga palju juttu kaalust, sorry!

Õhtul siis mina, B, F ja tema vend jõime rummi ja vaatasime hm, ma ei mäletagi mida me vaatasime :D. No midagi me sealt telekast vaatasime. F kinkis mulle 3 pakki kohvi, glögi ja palju magusat kraami. Mega happy, eriti kohvi üle sest raha kokkuhoiu nimel ma ostan nüüd kohvi Lidlist, seda kõige odavamat mis pole just kõige maitsvam. Tänu F le saan ma head kohvi mmmm. Ja nii see päev saigi läbi. Olen rahul. Ideaalis ma oleks muidugi kõik oma sõbrannad kokku ajanud ja kuskile istuma läinud aga kuna hetkel on asjad nagu on, siis kahjuks nii ei läinud. Sellegipoolest jäin rahule.

Jõulud. 24 varahommikul sõitsid F ja A oma vanematega ca 300 km kaugusele sugulaste juurde. See tähendas siis seda et mina ja B saime nautida vaba maja, juuuhuuu! Alguses lebotasime pikalt, siis hakkasime vaikselt kokkama. Eelmisel ööl panin sügavkülmas olnud verivorstid sulama. Plaanis oli teha traditsioonilist jõulutoitu. Hapukapsas, verivorst, kana ja kartul. Piparkoogid ka. B tegi Polish pierogisid, mina tegin veel kaneelirulle. Esimese käiguna tegingi kaneelirulle :D. Peale seda aitasin B-d tema pierogidega, seal oli pikalt mässamist, mul sai lausa kopp ette. Enne seda aga olin ma kartulid ja kana valmis pannud, seega õhtul kõige viimasena lükkasin prae ahju. Mõtlesime et lähme üles elutuppa, teeme seal söömaaja ning vaatame mingit filmi. Umbes 20 ajal viisime toidud üles ja ise kerisime diivanile kerra. Ja siis juhtus midagi mida ma ei aimanud :D. UNI tuli peale. Alguses oli suur nälg, aga peale kahte verivorsti, natuke hapukapsast ja paari kartulit, hakkas mul silm kinni vajuma. 80% toidust jäi söömata. Lihtsalt miskipärast ei mahtunud enam midagi sisse ja meeletu uni oli. Filmi ajal mul silmad vajusid muudkui kinni. Umbes 22 ajal läksime ära voodisse ja hiljemalt keskööl me põõnasime sügavalt. 25. dets tulid F ja A tagasi, siis nemad (st kõik poisid) istusid üleval, mina all sest olin jätkuvalt väsinud :D. 26ndal olime taas kõik koos üleval korrusel kus siis jõime shampat, poisid rüüpasid veel oma õllesid ning vaatasime The Shallowsit. Täitsa hea film oli!

Teate, sai pikk jutt, seega ma jätan Rootsi jutu ja mõned pildid järgmiseks korraks. Loodan, et teil kõigil olid toredad ja mõnusad jõulud!

Advertisements

Leave a reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s