Üks juhtum

Ükskord olin ma oma kallimaga Poola poes. Otsisime miskit külmast letist ja meie kõrvale tuli üks poolakas oma väikse tütrega. Naise laps võis olla umbes nii 5a. Kui ma oma kallimalt midagi küsisin, täpselt ei mäleta mida ja vahet ei olegi, siis nägin kuidas see väike plika mind nagu tulnukat vaatas. Mõõtis mind sellise pilguga et mismõttes ma räägin inglise keeles 😀 no see pilk võis tappa ma ütlen 😀 ka mu teine pool nägin selle väikese tüdruku reaktsiooni. Sellise ma ei tea, lausa vihkava pilguga mind ei ole ükski laps vaadanud 😀 ja tundub et põhjuseks oli vaid see, et ma rääkisin inglise keeles…no teate, sellise ema ma saadaks tõesti Poola tagasi, kui see vaid minu võimuses oleks…midaaaaa kuradit?! Sa kurat ei ela Poolas, austa seda riiki kus sa elad või kobi tagasi oma kodumaale!

Ma tõesti ei kujuta ette et minu oma laps võiks selline väike rassist olla 😀

Edit : nüüd jääb minust vist väga õela inimese mulje, aga ma arvan et inimesed võiksid ikkagi endale aru anda, et nad elavad teises riigis, seega tuleb austada seda riiki ja rääkida riigikeelt. Tean nt ühte poola perekonda kus umbes sama teema, lapsel ei ole halli aimu ka inglise keelest, sest ema isa suhtlevad temaga poola keeles, lasteaeda ei ole samuti tüdrukut pandud kus ta keele selgeks saaks. Ma ei tea, äkki ma ise mõtlen väga valesti, aga ma ei saa sellisest käitumisest aru 😀 ükstapuha oled sa poolakas, eestlane, lätlane või kes iganes, oleks igati loomulik ja normaalne et sa õpid ja õpetad ka oma lastele selle riigi keelt kus sa elad…

Ma pole kunagi teinud vahet sellel, kas sa oled mustanahaline või valge, aga on üks teatud tüüp inimesi kellest ma eemale hoian ja kelle suhtes ma ei suuda end neutraalseks sundida. Selleks tüübiks on siis igasugu muslimid ja muidu tsurkad. No ma lihtsalt ei usalda neid ja kui ma linnas vahel mõnda muslimit näen oma turbaniga siis külmajudinad tulevad peale. Jah, ju ma olen ise ka paras rassist, aga nad lihtsalt on ebameeldivad ja ajavad mulle kergelt öeldes judinad peale.

Advertisements

Leave a reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s